All filters
This 0.08 carat diamond ring in 18K gold features an enthralling half-and-half design€”diamond-studded on one side and with a clean cut on the other. A perfect balance of grace and simplicity, it celebrates depth, fortitude, and shared beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000796983 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.53 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹28,005(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,480 |
| Making Charge | ₹5,402 |
| GST (3%) | ₹1,227 |
| Total Price | ₹42,114 |