All filters
The craftsmanship of our master karigars is not a simple craft as they excel in bringing out the essence of emotions through unique jewellery designs. These 0.47 carat diamond studs in 14K rose gold portrays minimal art and signifies real beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000571971 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.64 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.47 carat
|
| Gold Value | ₹22,794(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹48,315 |
| Making Charge | ₹5,611 |
| GST (3%) | ₹2,302 |
| Total Price | ₹79,022 |