All filters
Two overlapping eye motifs partially studded with 0.12 carat diamonds are the focal point of these elegant diamond studs which can make you look both unique and adorable. The exquisite pattern in 18K gold offers the perfect blend of grace and beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000659266 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,080 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹786 |
| Total Price | ₹26,970 |