All filters
Inspired by nature’s delicate beauty, this floral diamond pendant brings a soft, feminine charm to your everyday style. The design adds just the right sparkle, making it perfect for both relaxed days and elegant evenings.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000768560 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.27 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹19,600(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,920 |
| Making Charge | ₹4,908 |
| GST (3%) | ₹1,063 |
| Total Price | ₹36,491 |