All filters
Simple and elegant, these diamond stud earrings feature a clean, floral-inspired design with subtle sparkle. Lightweight and timeless, they’re perfect for everyday wear and refined enough for special moments.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000748790 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.94 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹16,750(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,080 |
| Making Charge | ₹6,469 |
| GST (3%) | ₹999 |
| Total Price | ₹34,298 |