All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹1,20,213You save - ₹14,312
Hello gorgeous, we are here to make you feel beautiful everyday. You left your lucky charm with us, these effervescent diamond studs, encrusted with 0.66 carat glistening diamonds in 14K gold. Be in your mood with the essence of these beautiful earrings at the party.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000576060 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 5.72 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.66 carat
|
| Gold Value | ₹50,994(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹49,005 |
| Making Charge | ₹2,817 |
| GST (3%) | ₹3,085 |
| Total Price | ₹1,05,901 |