All filters
Capture the elegance of a bygone era with this bold, two-tone sculptural ring accented by brilliant diamonds. Elevate your outfit with its unique architectural lines and finish off with a strikingly edgy sparkle.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000860226 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.9 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹25,039(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,320 |
| Making Charge | ₹5,504 |
| GST (3%) | ₹1,286 |
| Total Price | ₹44,149 |