All filters
Elevate your everyday with this elegant nosepin, showcasing a brilliant-cut solitaire diamond set in radiant gold. Its clean design adds effortless sparkle, a timeless touch of understated luxury. Style it with simple gold hoops and a sleek bun for a polished look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DN-D000804930 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.33 g
|
| Diamond Quality | G-VS |
| Diamond Weight | 0.132 carat
|
| Gold Value | ₹3,653(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,348 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹769 |
| Total Price | ₹26,395 |