All filters
Elevate your ensemble with a radiant sparkle in this stunning bracelet, where gold oval links intertwine with dazzling diamond-encrusted accents. The perfect balance of boldness and grace, this exquisite piece adds elegance to your special celebrations.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000830589 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 15 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 1.04 carat
|
| Gold Value | ₹1,29,510(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹87,360 |
| Making Charge | ₹28,890 |
| GST (3%) | ₹7,373 |
| Total Price | ₹2,53,133 |