All filters
The dual butterfly is ornated with the grace of gold and diamonds to prettify your wrist beauty to the utmost. These butterflies bring charm to your wrist once you wear them on any occasion.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000585256 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 9.68 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.61 carat
|
| Gold Value | ₹83,578(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹53,731 |
| Making Charge | ₹18,237 |
| GST (3%) | ₹4,667 |
| Total Price | ₹1,60,213 |