All filters
Contemporary jewellery idioms could be gorgeous in simplicity, dramatic in a twist and expressive in quietude, like this dual diamond pendant. Not only is it exclusive in look and feel but metaphoric as a duet.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000255050 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹19,482(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,335 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹1,253 |
| Total Price | ₹42,994 |