All filters
The perfect gift to express your love and commitment, this 0.11 carat solitaire ring reflects the fiery brilliance of heart and arrow cut solitaires. The dual heart motifs crafted in 18K rose gold will spread love wherever you go.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000764499 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.31 g
|
| Diamond Quality | H-VS |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹25,570(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,456 |
| Making Charge | ₹4,984 |
| GST (3%) | ₹1,411 |
| Total Price | ₹48,421 |