All filters
Enhance your beauty even further with the glow of this diamond ring and add a little touch of elegance to your entire look. Crafted in gold with a high sheen, this diamond ring has numerous shining diamonds set simultaneously in two paths. This diamond ring showcases the simplicity of sparkling diamonds through a classic design.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642816 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.08 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.46 carat
|
| Gold Value | ₹34,093(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹38,115 |
| Making Charge | ₹7,439 |
| GST (3%) | ₹2,390 |
| Total Price | ₹82,037 |