All filters
This stunning diamond mangalsutra is designed by our skilled karigars for Indian married women inspired by the beauty of the dynamic duo - gold and diamonds. The pendant offers the perfect blend of both, radiating a charismatic charm. The sparkling diamond encrusted in the centre of both patterns is the soul of this masterpiece. Please Note:- This product comes without the chain.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000546709 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,428 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹946 |
| Total Price | ₹32,478 |