All filters
The elegant and artistic shape of these sparkling diamond studs will help you complete your minimal day look with a touch of dazzle. Shining 0.11 carat diamonds are perfectly set in opposite directions to render these diamond studs in 18K gold a unique glow.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000638179 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹20,700(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,983 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹1,109 |
| Total Price | ₹38,049 |