All filters
Two elongated rectangular patterns with an artistic touch are the focal point of this glamorous diamond pendant. Witness the beauty of abstract geometric patterns immortalized with numerous diamonds studded in gold by choosing this beautiful piece of jewellery. Complement your gown with this diamond bracelet to complete your look without looking overhyped.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000662389 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹20,700(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,755 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹1,372 |
| Total Price | ₹47,084 |