All filters
Weave your professional dress code around this eloquence gold pendant. It is subtle, sophisticated and slender. The set of a tiny cluster of diamonds burns bright like your spirit.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000255036 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.28 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹58,445(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,705 |
| Making Charge | ₹10,493 |
| GST (3%) | ₹2,450 |
| Total Price | ₹84,093 |