All filters
Offering the perfect blend of 0.35 carat diamonds and 18K gold, these diamond studs are inspired by the delicate shape of water droplets. Pair them with your everyday wear and stun everyone with your confidence.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000619031 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.35 carat
|
| Gold Value | ₹21,917(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹34,802 |
| Making Charge | ₹6,045 |
| GST (3%) | ₹1,883 |
| Total Price | ₹64,647 |