All filters
Affection is a sign of love and these sparkling diamond studs by Senco will become a reflection of your beauty. These shimmering 0.32 carat diamond studs in 18K gold have a heart-shaped diamond in the centre and some more encrusted in the lower part. This pair of earrings by Senco is a must-have accessory with your daily wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000675741 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | H-VS |
| Diamond Weight | 0.32 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹30,695 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹1,404 |
| Total Price | ₹48,203 |