All filters
Style and fashion are what you create for yourself when you dress up properly. Such is this piece of a diamond mangalsutra which has a rectangular shape and circular motif studded with enigmatic 0.36 carat diamonds radiating a unique glow. Wear the elegant pendant in 18K gold with all your grace. Please Note:- This product comes without the chain
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000646879 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.36 carat
|
| Gold Value | ₹30,440(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹29,948 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹1,987 |
| Total Price | ₹68,195 |