All filters
Time to add some more shine to your look with these dreamy diamond hoop earrings. Such kind of incredibly designed earrings with 0.42 carat diamonds studded in 18K rose gold can make your ears look gorgeous. Accept the blend of diamonds and gold to boost your appeal.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000181984 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.52 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.42 carat
|
| Gold Value | ₹38,963(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹35,405 |
| Others | ₹3,000 |
| Making Charge | ₹8,373 |
| GST (3%) | ₹2,573 |
| Total Price | ₹88,314 |