All filters
Unveil the beauty of hexagonal patterns with these 0.23 carat diamond drop earrings and add a touch of avant-garde sophistication to your ensemble. Crafted in 18K gold, the simple and minimalist design will appeal to today's women.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000727784 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.74 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹41,399(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,000 |
| Making Charge | ₹8,840 |
| GST (3%) | ₹2,138 |
| Total Price | ₹73,377 |