All filters
Unleash your inner fashionista with these 0.08 carat diamond studs crafted with a pleat pattern. These lightweight earrings effortlessly combine trendy aesthetics with the timeless charm of 14K gold. The perfect addition to your everyday jewellery collection.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000724908 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.21 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹10,448(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,260 |
| Making Charge | ₹4,260 |
| GST (3%) | ₹660 |
| Total Price | ₹22,628 |