All filters
Go for this dazzling diamond ring if you want to soak in the beauty of dramatic spheres with glamorous diamonds studded in the middle. The spherical patterns in different dimensions feature a contemporary charm. Immerse yourself in the ocean of classic fashion vibes by sliding this desirable diamond ring down on your finger.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642395 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,266 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,152 |
| Total Price | ₹39,546 |