All filters
This stunning diamond pendant with dual elongated oval patterns will give your neckline a dramatic glow. The numerous sparkling diamonds encrusted in a linear symmetry enhance the appeal of this masterpiece. The trendy design of this diamond pendant makes it ideal for today's modern women.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000659260 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹18,264(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,705 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹1,097 |
| Total Price | ₹37,657 |