All filters
This modern and gorgeous diamond pendant is the perfect piece of accessory to enhance your contemporary glow. It has a sleek and trendy design with a few diamonds encrusted one after another in a specific portion of the pendant. Choose this alluring diamond pendant with complete peace of mind and pair it with any indo-western or western attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000662007 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,043 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,176 |
| Total Price | ₹40,347 |