All filters
As modern as its name, this diamond pendant has a trendy design that can attract the attention of everyone surrounding you and help you garner a lot of compliments. Linear symmetry dominates this masterpiece and beautifully frames your neckline. Showcase your personal style by pairing this trendy diamond pendant with your western attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000659281 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹18,264(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,562 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹1,363 |
| Total Price | ₹46,780 |