All filters
An alluring piece of the beautiful rose gold diamond pendant that brings the key of your heart door to open it and astonish your soul by its grace and essence. The beautiful pendant is dying to make you look pretty and remarkable. A piece of jewelry for everyone who can adore themselves every day every time.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000528014 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 0.88 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹7,598(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,168 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹582 |
| Total Price | ₹19,973 |