All filters
These alluring pieces of shining 0.31 carat diamond drop earrings in 14K rose gold are designed like the key to your heart which you can open and mesmerize your soul with its charm. These pair of earrings are designed for the Contemporary You.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000528018 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.19 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.31 carat
|
| Gold Value | ₹27,543(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,410 |
| Making Charge | ₹7,672 |
| GST (3%) | ₹1,819 |
| Total Price | ₹62,444 |