All filters
Dolphin is an extraordinarily intelligent animal displaying culture, positivity, and glory. Likewise, you can array the same for your children by choosing this precious diamond pendant with a similar motif. It is ideal for regular wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000171215 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹20,700(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,062 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹991 |
| Total Price | ₹34,010 |