All filters
A radiant emblem of blessings and beauty, this pendant presents Lord Ganesha in a modern, artistic form. Crafted in gold and adorned with sparkling diamonds, it seamlessly blends spirituality and elegance, all in one. PLEASE NOTE:- The dimensions of the actual product might vary.
| Design Code | DPN-D000832871 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.22 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.077 carat
|
| Gold Value | ₹10,534(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,468 |
| Making Charge | ₹4,411 |
| GST (3%) | ₹643 |
| Total Price | ₹22,056 |