All filters
Encrusted with 0.11 carat diamond in 18K gold, this divine diamond chain pendant would give the power of tri shakti with three swastika motifs. Adorn this diamond chain pendant with a high gold finish to feel blessed and add to your festive glow.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DCP-D000556824 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.63 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹40,181(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,068 |
| Making Charge | ₹8,606 |
| GST (3%) | ₹1,856 |
| Total Price | ₹63,711 |