All filters
Celebrate divinity and grace with this exquisitely crafted Ganesha-inspired pendant in radiant gold. The openwork design captures Lord Ganesha’s iconic form, highlighted by a crescent of sparkling diamonds and a single diamond at the trunk. A perfect blend of tradition and elegance, ideal for everyday wear or special occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000831513 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.05 carat
|
| Gold Value | ₹2,214(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹4,200 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹317 |
| Total Price | ₹10,856 |