All filters
Evoke the feeling of devotion with this 0.06 carat diamond pendant resembling the auspicious rath motif. This artistically crafted pendant in 18K gold will bring more positivity to your life and make you feel blessed every time you flaunt it.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000705607 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.21 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.06 carat
|
| Gold Value | ₹13,394(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹5,040 |
| Making Charge | ₹4,260 |
| GST (3%) | ₹681 |
| Total Price | ₹23,375 |