All filters
Puri Temple is said to have a unique divine power and thus we came up with this beautiful diamond pendant that has a puri temple motif on it. Wear it with a traditional saree and let your divine soul rise.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000646898 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.41 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹37,746(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,890 |
| Making Charge | ₹8,139 |
| GST (3%) | ₹1,704 |
| Total Price | ₹58,479 |