All filters
A modern ode to divinity, this diamond-studded pendant seamlessly fuses spiritual grace with contemporary design. Crafted in radiant gold, its geometric silhouette frames a sleek Ganesha motif, symbolising positivity, protection, and timeless elegance.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000830306 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.7 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹14,678(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,316 |
| Making Charge | ₹5,743 |
| GST (3%) | ₹863 |
| Total Price | ₹29,600 |