All filters
Bring a definitive edge to modern styling with these diamond stud earrings, shaped as a softly contoured heart illuminated by delicate diamonds. Thoughtfully balanced and easy to wear, they offer understated shine that moves seamlessly from day to night.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000867434 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.16 carat
|
| Gold Value | ₹6,642(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,080 |
| Making Charge | ₹4,230 |
| GST (3%) | ₹749 |
| Total Price | ₹25,701 |