All filters
Keep it simple and classy with these 0.45 carat diamond studs crafted in 14K gold. Soak in the beauty of simplicity and add sparkle to your everyday ensemble.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000667400 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.97 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.5 carat
|
| Gold Value | ₹25,643(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹42,000 |
| Making Charge | ₹6,237 |
| GST (3%) | ₹2,217 |
| Total Price | ₹76,097 |