All filters
These appealing diamond studs combine the sleekness of black ceramic with the shimmer of 0.33 carat diamonds in 14K gold. With a chic and simplistic design, these studs are perfect for both daily wear and special occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000677419 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.85 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.36 carat
|
| Gold Value | ₹33,241(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹31,363 |
| Ceramic | ₹400 |
| Making Charge | ₹9,074 |
| GST (3%) | ₹2,223 |
| Total Price | ₹76,301 |