All filters
A modern reimagination of the signature floral motif, these four-petal diamond studs blend clean design with radiant sparkle. Style them with ethnic or Western ensembles, just the way you like it!
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000723446 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.54 carat
|
| Gold Value | ₹12,178(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹49,680 |
| Making Charge | ₹8,355 |
| GST (3%) | ₹2,107 |
| Total Price | ₹72,320 |