All filters
Keep your life going in the right direction by getting married to the love of your life and by flaunting this gorgeous diamond mangalsutra by Senco. It has been innovatively designed with a myriad of arrow patterns. The shimmering 0.28 carat diamonds in this 18K gold pendant reflect a chic glow and will suit your contemporary personality.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000673500 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,958 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,593 |
| Total Price | ₹54,679 |