All filters
Offering the perfect blend of beauty and class, this 0.11 carat diamond ring has a floral motif in the centre to refresh your party look. It is designed with numerous arrow patterns in 18K gold to make heads turn in admiration.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000686300 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,865 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹840 |
| Total Price | ₹28,809 |