All filters
Since your strength lies in your ability to be versatile, make sure you add these stunning 0.26 carat diamond studs to your jewellery collection. The difference in the dimension of the three spherical patterns in 18K gold renders these diamond earrings a unique glow. Rest assured of gathering a lot of praise every time you flaunt these dazzling diamond studs by Senco on your earlobes.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000646509 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.64 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹29,223(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,780 |
| Making Charge | ₹5,611 |
| GST (3%) | ₹1,699 |
| Total Price | ₹58,313 |