All filters
Dress up in freshness on seemingly perched and colourless days with this diamond pendant. It will add dewy glints and create an aura to your presence -- anywhere and any day.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000255028 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.88 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹9,741(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,613 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹810 |
| Total Price | ₹27,789 |