All filters
Crafted to sparkle, these long diamond chain drops bring a sleek, stylish charm with their dewdrop-inspired motifs. An opulent choice for soirées, celebrations, and everything in between. For a contemporary twist, style them with a minimalist jumpsuit or a monochrome evening dress.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000837239 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹17,268(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,375 |
| Making Charge | ₹6,650 |
| GST (3%) | ₹1,419 |
| Total Price | ₹48,712 |