All filters
This diamond necklace is all about effortless elegance. Delicate drops of diamonds strung on gold links move with you, subtle, fluid, and quietly radiant. Style it solo or layer it up for a little extra glow.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGN-D000802589 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.704 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.48 carat
|
| Gold Value | ₹31,981(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹42,240 |
| Making Charge | ₹8,764 |
| GST (3%) | ₹2,490 |
| Total Price | ₹85,475 |