All filters
Every soul on this earth seeks blessing from the Almighty and Puri Temple is one such holy place for all. This diamond pendant with Puri Temple motif along with devotees is beautifully portrayed here. Every attire can be graced with this exclusive diamond pendant.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000646903 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.52 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.07 carat
|
| Gold Value | ₹38,963(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹5,445 |
| Making Charge | ₹8,373 |
| GST (3%) | ₹1,584 |
| Total Price | ₹54,365 |