All filters
Just like the beauty of a butterfly lies in its wings, your jewellery highlights your appeal. This 0.51 carat diamond ring designed in 18K rose gold with two detached wings patterns is a desirable piece of accessory for every fun-loving and challenging woman.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000683237 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | G-VS |
| Diamond Weight | 0.51 carat
|
| Gold Value | ₹26,787(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹75,200 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹3,216 |
| Total Price | ₹1,10,396 |