All filters
You definitely cannot take your eyes off a blooming flower. These floral diamond studs encrusted with 0.47 carat diamonds in 14K gold have a unique floral design on them to showcase the beauty of your ears. Sparkling diamond studs that will complement your entire look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000619030 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS |
| Diamond Weight | 0.47 carat
|
| Gold Value | ₹14,247(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹58,771 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹2,359 |
| Total Price | ₹80,968 |