All filters
Let yourself wear jewellery all day long, cause you can't live without them as these studs encrusted with 0.62 carat diamonds in 18K gold are beautiful and shiny. Grab these pretty blooming diamond studs for yourself and let your look sparkle.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000646840 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.83 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.62 carat
|
| Gold Value | ₹64,533(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹50,820 |
| Making Charge | ₹11,461 |
| GST (3%) | ₹3,805 |
| Total Price | ₹1,30,619 |